Kultura

KULTURALNE
SERCE STOLICY

Plac Trzech Krzyży już w XVII wieku był miejscem, w którym zbiegały się najważniejsze warszawskie trakty.

To tutaj, przez całe stulecia, działy się najważniejsze wydarzenia miasta. Dziś jest lokalizacją modnych kawiarni, restauracji i ekskluzywnych butików. Znajdziemy tu również wiele ważnych instytucji państwowych i prywatnego biznesu.

BEZPOŚREDNIE SĄSIEDZTWO

Z obfitością udogodnień przyjaznych dla biznesu i kultury w najbliższym sąsiedztwie, budynek ETHOS doskonale wpisuje się w swój prestiżowe otoczenie

Trakt
Królewski

Bazylika Św. Krzyża w historycznej alei przy ul. Krakowskie Przedmieście

Plac Trzech Krzyży stanowi jeden z ważniejszych punktów Traktu Królewskiego, najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta. W przeszłości łączyła ona rezydencje królewskie – zaczyna się od Zamku Królewskiego, prowadzi przez park Łazienki Królewskie, a kończy na prawdziwej perle architektury, Pałacu w Wilanowie. W ciągu wieków na Trakcie wybudowano mnóstwo przepięknych kościołów, kamienic, rezydencji i wspaniałych terenów zielonych. Swoim pięknem zachwycają do dzisiaj.

Muzeum
Narodowe

Idąc w kierunku rzeki Wisły, napotkasz monumentalny gmach Muzeum Narodowego. To jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce. Kolekcja Muzeum Narodowego obejmuje wiele znaczących dzieł sztuki, począwszy od obrazów po rękodzieło, datowane od starożytności po współczesność. Tutaj regularnie organizowane są wystawy reprezentujące sztukę z całego świata.

Kościół
Św. Aleksandra

Zanim plac otrzymał swoje dzisiejsze imię, nazywano go rozdrożem Złotych Krzyży, od ustawionych na kolumnach pozłacanych krucyfiksów. Potem, do 1915 roku, nosił nazwę Plac Św. Aleksandra. Na cześć patrona kościoła, zaprojektowanego na wzór rzymskiego Panteonu, który stanął w samym jego środku.
Zbudowano go z okazji wizyty w Warszawie cara Aleksandra I, w XIX wieku władcy nowo utworzonego Królestwa Polskiego. Dziś odbywają się w nim msze, chrzty, procesje i ceremonie ślubne, na które zjeżdżają się mieszkańcy całego miasta.

Ogrody
Frascati

W dół od Placu Trzech Krzyży, na tarasie dochodzącym do Skarpy Wiślanej, znajdziemy wspaniałe przestrzenie do rekreacji. Ich nazwa pochodzi od słynącego z zieleni włoskiego miasteczka Frascati. Historia ogrodów rozpoczęła się ok. 1779 roku. W ciągu kolejnych stuleci na ich terenie powstała ekskluzywna dzielnica willowa, a bliżej Parlamentu zbudowano luksusowe kamienice. Obecnie Frascati są fragmentem górnej części Parku im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza i zachwycają licznymi malowniczymi uliczkami i alejkami, prowadzącymi między gęsto rosnącymi drzewami.

Piękno Architektury

Elegancka ulica rozpoczyna się od Placu Trzech Krzyży i kończy przy ulicy Belwederskiej. Po jednej stronie usytuowane są wytworne kamienice, pałace i wille, w których mieszczą się często ambasady i instytucje państwowe –między innymi siedziba Rządu i Prezydenta. Po drugiej stronie Alei znajdziemy wspaniałe tereny zielone – Łazienki i Park Ujazdowski.

Biznesowe centrum miasta

ETHOS WARSAW

Plac Trzech Krzyży 10/14, Warszawa

ESENCJA WARSZAWY